Telefony komórkowe do 400 zł? Sprawdź, który wybrać!

Chcesz kupić klasyczny telefon komórkowy, z przyciskami, a nie smartfon? Wybór sprzętów tego typu wciąż jest duży – bo i spore jest na nie zapotrzebowanie. Dowiedz się, dla kogo będzie to dobra inwestycja, która sprawdzi się przez długi czas po zakupie.

Telefon komórkowy, a nie smartfon – dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy jest sens kupować telefon komórkowy z przyciskami? W końcu wiele osób ponad dobrą dekadę temu przerzuciło się na smartfony! Mając w kieszeni zaawansowany sprzęt z dotykowym ekranem, niektórzy zapominają, do czego przede wszystkim on służy – chodzi oczywiście o prowadzenie rozmów czy wysyłanie SMS-ów. Pozbycie się rozpraszaczy w postaci aplikacji to często rozwiązanie dla osób, które chcą ograniczyć czas spędzany z telefonem. To również opcja dla tych, którzy potrzebują dodatkowego numeru do celów służbowych – na przykład, by umawiać dzwoniących klientów. Po co przepłacać za drugiego smartfona? Klasyczny telefon komórkowy sprawdzi się przecież w tej roli wyśmienicie!

Po telefon komórkowy chętnie sięgają też seniorzy, którzy pewniej się czują, gdy korzystają z fizycznych przycisków, a nie dotykowego ekranu. Stanowią ważną grupę wśród osób poszukujących klasycznych komórek.

Jak wybrać telefon komórkowy? Najważniejsze kwestie

Czy nowoczesne telefony komórkowe różnią się od tych sprzed lat? Tak! Zwykle wyposażone są w wygodne, kolorowe wyświetlacza, a także łączność Bluetooth. Wprowadzono takie rozwiązania jak latarka, przycisk kontaktów priorytetowych, a także duże, wyraźne przyciski. To wszystko ukłon w stronę seniorów, dla których taki telefon jest podstawowym wyborem.

Zobacz, czym się kierować, szukając odpowiedniej komórki! Zwróć uwagę na:

  • wygodne przyciski;
  • wielkość wyświetlacza;
  • dodatkowe funkcje, jak latarka;
  • wytrzymałą baterię;
  • łatwą obsługę urządzenia;
  • wielkość wbudowanej pamięci;
  • obsługiwana łączność – np. Bluetooth.

Jaką kwotę trzeba przeznaczyć, by kupić dobrze oceniany model komórkowy? Najdroższe propozycje to mniej niż 400 zł, ale możesz znaleźć i urządzenie za mniej niż 100 zł!

Polecane telefony komórkowe – jaki model kupić?

Zobacz, jakie modele uznanych producentów cieszą się dużą popularnością. Niektóre z nich są zaprojektowane z myślą o seniorach, jednak mogą z nich korzystać także inni użytkownicy. Sprawdź dobrze oceniane telefony komórkowe, które posłużą ci długo po zakupie!

  • PANASONIC KX-TU155EXRN – sprzęt za 200 zł z wygodnym, 2,4-calowym wyświetlaczem LC TFT. Urządzenie obsługuje łączność Bluetooth. Zachwyci cię wygodną obsługą – to zasługa dużych, wyraźnych klawiszy. Dodatkowe podświetlenie sprawi, że użytkownik poradzi sobie z wybieraniem numeru nawet bez okularów! Ciekawą opcją jest funkcja połączenia priorytetowego – została ona stworzona, by w razie konieczności szybko wezwać pomoc. Jako priorytetowe można ustawić aż pięć kontaktów. Sprzęt został również zaprojektowany pod kątem używania go z aparatami słuchowymi. Pojemność baterii to 1400 mAh, co wystarczy na sześć godzin prowadzenia rozmów. Urządzenie szybko naładujesz, korzystając ze stacji dokującej.
  • MYPHONE Rumba 2 telefony z klapką były kiedyś prawdziwym hitem! Ten model kupisz za mniej niż 170 zł. Masz tu wygodny, kolorowy wyświetlacz TFT o przekątnej 2,4 cala. Do tego – duże klawisze i przycisk SOS. Bateria ma pojemność 600 mAh, co daje 600 minut prowadzenia rozmów. Dzięki aparatowi VGA możesz uchwycić najważniejsze chwile! Urządzenie wyposażone jest też w radio i latarkę.
  • NOKIA 8210 – następca kultowych modeli sprzeda lat. Masz tutaj 2,8-calowy wyświetlacz i łączność Bluetooth. Docenisz też pojemną baterię 1450 mAh, co oznacza aż osiem godzin prowadzenia rozmów. Urządzenie ma wbudowany aparat, a także odtwarzacz mp3 i radio.

Chcesz poznać inne dobrze oceniane propozycje? Sprawdź wszystkie telefony komórkowe w sklepie MediaMarkt i zdecyduj, który kupisz dla siebie lub bliskiej ci osoby! Ważną podpowiedzią będą recenzje użytkowników – poświęć chwilę, by dokładnie się z nimi zapoznać.