Grzejnik drabinkowy w łazience – wszystko, co trzeba wiedzieć, aby właściwie wybrać!

W łazience potrzebujemy temperatury wyższej niż w pozostałych pomieszczeniach. Wynika to z faktu, że wychodząc z kąpieli chcemy uniknąć przeziębienia. Chętnie zatem inwestujemy w ogrzewanie podłogowe, jednak ono stanowi dodatkowy system grzewczy w łazience. Podstawowym jest grzejnik naścienny, a do łazienki najczęściej wybieramy modele drabinkowe.

Jakie zalety posiadają grzejniki drabinkowe, dlaczego warto na nie postawić i jak je właściwie dobierać? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

Grzejnik drabinkowy – czym się wyróżnia?

Grzejniki drabinkowe wyróżniają się przede wszystkim ciekawą konstrukcją. Przyjmują bowiem formę pionowych kolektorów połączonych poziomymi rurkami. Tego typu modele można znaleźć w sklepie https://econovli.pl/. Tak wykonany grzejnik odpowiada nie tylko za ogrzewanie łazienki, ale i pozwala na suszenie ręczników czy drobnych elementów garderoby.

Na rynku można również znaleźć grzejniki drabinkowe, których konstrukcja umożliwia dołączenie dodatkowych elementów, np. półki czy lustra. Dzięki temu urządzenie grzewcze staje się jeszcze bardziej funkcjonalne i daje szansę domownikom na znalezienie kolejnego miejsca do przechowywania. Tę zaletę docenią przede wszystkim użytkownicy, którzy do dyspozycji mają niewielką łazienkę.

Zalety grzejników drabinkowych

Podstawową zaletą grzejników drabinkowych jest możliwość efektywnego ogrzewania łazienki. Ponadto wspomniana już konstrukcja, dzięki której nie trzeba się martwić o zawilgocone ręczniki, które stają się siedliskiem chorobotwórczych drobnoustrojów.

W skromnej łazience, a także w małym mieszkaniu, na grzejniku tego typu można dodatkowo wywiesić i wysuszyć bieliznę czy drobne elementy garderoby. Kawałek wolnej powierzchni, która służy okresowo za miejsce do suszenia, to świetne i ekonomiczne rozwiązanie.

Estetyka grzejników drabinkowych

Na uwagę zasługuje fakt estetyki grzejników drabinkowych. Nawet te najprostsze, o standardowej konstrukcji pionowych kolektorów połączonych poziomymi rurkami, prezentują się elegancko. Są przy tym na tyle uniwersalne, że można je wkomponować zarówno w aranżację klasyczną, jak i nowoczesną, a nawet glamour. Co więcej, na rynku dostępne są modele w różnych wymiarach, kolorach, a coraz częściej nietypowych formach!

O czym należy pamiętać, wybierając grzejnik drabinkowy do łazienki?

Najważniejsze są moc urządzenia, sposób zasilania oraz montaż. Należy przemyśleć, czy grzejnik będzie dodatkowo sprawdzał się w formie suszarki, ponieważ w takim przypadku potrzebna jest większa jego moc grzewcza. Dużo zależy również od tego, czy w łazience dostępne jest okno, ponieważ to najprostsza droga ucieczki ciepła.

Uwzględniając wszystkie powyższe wskazówki, można dokonać odpowiedniego wyboru. Co najważniejsze jednak, drabinkowa konstrukcja grzejnika to świetne rozwiązanie nie tylko do małych i niewymiarowych łazienek, lecz wszędzie tam, gdzie liczy się efektywne ogrzewanie i estetyczna forma.