Meble ogrodowe z tworzyw sztucznych i naturalnych – sprawdź, które będą dla Ciebie odpowiednie!

W ogrodzie goszczą meble bazujące zarówno na tworzywach sztucznych, jak i naturalnych. Każdego roku producenci kuszą ciekawymi propozycjami, a w przydomowych ogrodach i na podmiejskich działkach znajdujemy miejsce dla zestawów, które mają zapewniać komfort użytkowania. Co jednak będzie odpowiednie dla mnie? Co spełni moje oczekiwania i jak wybrać w gąszczu ofert?

Poznajemy zalety i wady oraz charakterystykę mebli ogrodowych wykonanych z różnych materiałów. Sprawdźmy, które z nich spełnią stawiane przed nimi oczekiwania.

Meble ogrodowe drewniane – ponadczasowe i uniwersalne

Z mody nie wychodzą meble ogrodowe drewniane. Chętnie wybierane zarówno do ogrodów klasycznych, rustykalnych, minimalistycznych, jak i tych nowoczesnych. Nie można im odmówić wyjątkowej estetyki, trwałości i stabilności. Wpisują się one również w trendy wyposażenia do ogrodów.

Drewno charakteryzuje się unikalnym rysunkiem, ciekawym usłojeniem, a do tego dostępnością produktów, które potrafią zaskoczyć kształtem, detalami i wybarwieniem. To z pewnością atuty, które docenia rzesza użytkowników, tym bardziej, że koszt zakupu nie jest mocno wygórowany. Dowodem na to mogą być drewniane elementy wyposażenia do ogrodu, które dostępne są np. na stronie https://bazkar.pl/.

Co z minusami czy też wadami? Przede wszystkim o drewniane meble trzeba odpowiednio dbać – wymagana jest impregnacja i konserwacja, zarówno przed, jak i po sezonie. Są to meble dość ciężkie, dlatego dobrym wyborem będą wtedy, gdy przewidujemy dla nich stałe miejsce użytkowania. Na zimę trzeba je szczelnie okryć lub przenieść do suchego pomieszczenia, aby nie uległy zawilgoceniu.

Meble ogrodowe technorattanowe – nowoczesne i trwałe

Alternatywą dla drewnianych mebli ogrodowych są te wykonane z technorattanu. To specjalnie wzmocnione tworzywo sztuczne, które wizualnie przypomina rattanową plecionkę. Tak wykonane meble oferują największą trwałość spośród dostępnych na rynku produktów. Niestraszne im żadne warunki pogodowe, a także uszkodzenia. Są również bezproblemowe w pielęgnacji, a i usuwanie trudniejszych zabrudzeń nie wymaga stosowania silnych środków czyszczących.

Technorattanowe meble pasują do większości ogrodowych aranżacji. Trzeba mieć jednak na uwadze, że póki co, należą do najdroższych propozycji wyposażenia do ogrodu, zatem nie są na każdy budżet.

Metalowe meble ogrodowe – lekkie i wytrzymałe

Wytrzymałość są w stanie zaoferować także metalowe meble ogrodowe. Nierzadko wykonane z aluminium, które zapewnia im lekkość, co czyni je mobilnymi. Dodatkowo w grę wchodzi odporność na wilgoć, a zatem również korozję. Z tego typu mebli można korzystać przez większość roku.

Ich ceny nie odstraszają, ale trzeba mieć na uwadze, że tanie oferty nie pójdą w parze z odpowiednią jakością. Jeśli zakupimy podejrzanie tanie meble ogrodowe z metalu, uraczą nas one w krótkim czasie rdzą czy odpryskami, a to już będzie wymagało kolejnych nakładów finansowych, by doprowadzić je do porządku. Dodatkowo, dla zapewnienia wygody użytkowania, raczej nie obejdzie się bez kupna poduszek ogrodowych.

Plastikowe meble ogrodowe – bajecznie kolorowe i wyjątkowo kształtne

Za szeroką paletę kolorystyczną, unikalne kształty, lekkość oraz przystępne ceny docenimy plastikowe meble ogrodowe. Damy im szansę w ogrodach o każdej aranżacji. Jest to sposób na urozmaicenie ogrodowych przestrzeni.

Z czym jednak trzeba się liczyć? Podobnie jak w przypadku mebli metalowych, z mnogością ofert, czyli możliwością, niestety, natrafienia na niskiej jakości plastik. To zaś oznacza łatwość uszkodzenia, a nawet połamania takich mebli.

Oferta mebli ogrodowych jest wyjątkowo bogata, a każdego roku wśród trendów pojawiają się ciekawe propozycje. Wybór pod względem cen jest zróżnicowany, ale poza budżetem przeznaczonym na zakup, pod uwagę należy wziąć również zalety i wady poszczególnych produktów. Sprawdźmy, czym się charakteryzują dostępne meble ogrodowe i znajdźmy te, które odpowiedzą na nasze wymagania.