Na jakie oświetlenie będziemy stawiać w 2024 roku? Najnowsze trendy

Oświetlenie, które bazuje na dobrze znanej i lubianej technologii LED, do tego minimalistyczne formy, a także obłe kształty. To tylko kilka z propozycji trendów, które pojawią się na rynku oświetleniowym w tym roku. Będziemy wybierać wśród ciekawych produktów oświetleniowych, które urozmaicą aranżacje w mieszkaniach i domach, a ponadto wpłyną na poprawę funkcjonalności poszczególnych pomieszczeń.

Czas poznać najnowsze trendy oświetleniowe na 2024 rok!

Minimalizm w każdym calu

Minimalistyczne wyposażenie wnętrz to jest to, co w tym roku będzie przykuwało uwagę we wszelkiego typu wnętrzach. Skromne meble, proste w swojej formie, lecz na tyle eleganckie i estetyczne, aby zwracały na siebie uwagę. Równie proste i minimalistyczne oświetlenie, chociażby lampy podłogowe, na smukłych nóżkach i z niewielkimi kloszami czy też innego typu oprawami osłaniającymi kształtne żarówki. Tak wykonane lampy podłogowe wybierzemy np. spośród oferty https://azzardo.com.pl/.

Przepych w tym sezonie odkładamy na bok, co jednak nie oznacza rezygnacji z lamp wiszących czy nawet żyrandoli. Chodzi jednak o to, aby postawić na umiar, prostotę, które są podsycone wyrafinowaniem i wspomnianą już elegancją.

Technologia LED, czyli energooszczędnie

Trendy ekologiczne nie wychodzą z mody, a w tym roku, wśród oświetlenia, prym będą wiodły energooszczędne rozwiązania. Chętnie zatem będziemy wybierać smart lampy. To dzięki nim stworzymy taką atmosferę w poszczególnych pomieszczeniach, na jakiej nam najbardziej zależy lub jaka w danej chwili będzie odpowiednia.

W grę wchodzi także fakt, że LED-y są wytrzymalsze i trwalsze niż klasyczne oświetlenie. To zaś oznacza ukłon w stronę ekologii, a do tego mniejsze zużycie prądu przy jednoczesnej możliwości dopasowanego rozświetlenia domowych wnętrz.

Obłe kształty, które dodają dynamiki

Tegoroczne trendy to kierunek obłości. Okrągłe blaty mebli, zaokrąglone brzegi zamiast kanciastych powierzchni. Do tego obłości w lampach, które wnętrzom dodają dynamiki, ponadto odświeżają i mocno uatrakcyjniają nawet najzwyklejsze wystroje wnętrz. Tego typu oświetlenie będzie się sprawdzać zarówno w tradycyjnych, rustykalnych, skandynawskich, nowoczesnych, jak i industrialnych propozycjach aranżacyjnych.

Kolory ziemi, a tuż obok głęboka czerń

W oświetleniu będziemy również zwracać uwagę na najmodniejsze kolory. Odcienie, które warto wybierać w tym roku, to przede wszystkim kolory ziemi, ale i bardzo lubiana, klasyczna czerń. Zainteresują nas zatem lampy o naturalnej linii, charakterystycznym odcieniu drewna, ale i te z czarnego metalu, które uzupełniają głównie modne wciąż lofty.

Nie trzeba zmieniać wielu elementów we wnętrzu, inwestować w drogie dekoracje czy niekoniecznie funkcjonalne rzeczy, aby stworzyć coś wyjątkowego. Wystarczy dobrze dobrane oświetlenie, z palety modnych obecnie lamp, aby uzyskać klimatyczną i przyjazną przestrzeń, funkcjonalną, a zarazem ze światłem budującym odpowiedni nastrój.