woman, face, bust-1284347.jpg

Mullet hair – dlaczego warto postawić odważne rozwiązania?

Mullet chair to odważna fryzura, która ma swoje początki w latach 70- tych XX wieku, kiedy to wielu artystów z całego świata rozpoczęło nowy trend stylizacyjny na niestandardowe cięcie. Przez wiele lat fryzura była uznawana raczej z przymrużeniem oka, ale obecnie moda na nią znów powróciła. Współcześnie wielu artystów polskich oraz zagranicznych powraca do nietuzinkowej fryzury odświeżając jej wyjątkowy styl. Jaka jest historia mullet chair? W jaki sposób prawidłowo wykonać fryzurę? 

Krótka historia mullet chair 

Buntownicza fryzura, która w Polsce często nazywana była prześmiewczo ”czeski piłkarz,, przez wiele lat wywoływała uśmiech na ustach. Jej nazwa nie wzięła się jednak bez przyczyny, ponieważ właśnie w tym okresie znaczna część czeskiej reprezentacji piłki nożnej a także innych sportowców nosiła właśnie takie uczesanie. Największy boom popularności zyskała ona jednak w latach osiemdziesiątych jako męska fryzura, . W naszym kraju dużą popularność zyskała pod nazwą uczesania ”na Ziobera,, od od nazwiska Jacka Ziobera, który to właśnie zasłynął z noszenia tego rodzaju fryzury. W latach 70-tych fryzurą bardzo wyraźnie inspirowali się również rockmani na całym świecie. To właśnie u nich można było zauważyć trend na niestandardowe uczesanie, która przyciągało uwagę tłumów. Wśród polskich piosenkarzy i piosenkarek, którzy mocno inspirowali się mullet chair warto wymienić między innymi Jana Borysewicza czy Urszulę, którzy w latach osiemdziesiątych zyskali niemałą popularność. 

 W późniejszych latach moda na nią nieco osłabła, warto jednak dodać, że sporadycznie zaczęto ją stosować również u kobiet. Szczególnie popularna stała się wśród wokalistek oraz piosenkarek, ale nie tylko, ponieważ coraz częściej sięgała pod nią również młodzież, a fryzjerzy mieli nie lada zadanie. Współczesny mullet hair nieco różni się od starego wydania uczesania. Jego forma jest nieco bardziej świeża i występuje w wielu typach. Warto dodać, że stosuje się ją zarówno u mężczyzn jak i u kobiet.

Obecnie coraz częściej pojawia się ona również na czerwonym dywanie wśród wyjątkowo sławnych celebrytek. Okazuje się więc że trend na nią powrócił i może okazać się, że w 2023 roku ponownie jest hitem, na co wszystko wskazuje. 

Jak wygląda mullet hair?  

Mullet hair to dość charakterystyczne uczesanie, którego nie sposób nie zapamiętać. Fryzura wyróżnia się krótszym cięciem z przodu głowy oraz nieco dłuższym z tyłu. Wiele wariantów uczesania dopuszcza grzywkę z przodu co jest dość częste. Uczesanie bardzo często poddaje się także koloryzacji, popularne są pasemka lub cieniowanie.

Mullet chair dopasowuje się również indywidualnie do kształtu głowy oraz rodzaju włosów. Uczesanie wymaga codziennego układania i pielęgnacji. Warianty fryzury mogą być różne można zastosować styl bardziej buntowniczy lub delikatniejszy z gładszym ułożeniem włosów. W ostatecznym wyglądzie fryzury duże znaczenie ma również koloryzacja.

Mullet hair może wydawać się fryzurą nie dla każdego, warto jednak wspomnieć kilka słów o jej zaletach. Jednym z największych plusów tej fryzury jest jej uniwersalność. Idealnie nadaje się ona zarówno dla mężczyzn jak i do kobiet. Kolejną zaletą jest jej dobre dopasowanie do różnych rodzajów włosa. świetnie prezentuje się zarówno do włosów kręconych jak i prostych. Jej duża wyjątkowość sprawia, że wygląd zyskuje oryginalność oraz nietuzinkowość, której często brakuje w innych współczesnych fryzurach.

Należy wspomnieć jednak co nieco również o wadach fryzury. Jednym z największych minusów jest oczywiście konieczność codziennego układania fryzury, szczególnie konieczna jest w przypadku niesfornych włosów mających skłonności do puszenia się a także opadania. W tym przypadku bardzo często istnieje konieczność zastosowania lakierów lub innych preparatów utrzymujących objętość lub zapobiegających od stawaniu włosów. Mullet chair  to fryzura, która znacznie lepiej prezentuje się w odważnych stylizacjach. Jej buntowniczy wygląd oraz nieco punkowa wyrazistość sprawia, że twarz prezentuje się wyraziście a jej rysy są nieco bardziej zarysowane i mocne. Oczywiście wszystko zależy również od makijażu, w zależności od potrzeb może być on nieco mocniejszy lub delikatniejszy w ten sposób aby lepiej komponować się z uczesaniem stylu mullet hair. Warto dodać, że fryzura zalecana jest osobom o wąskiej lub smukłej twarzy i regularnych rysach, którym dodaje ona nieco w wyrazistości oraz świetnie podkreśla zalety urody. 

Fryzura mullet taka sama a jednak inna?

Mullet hair to fryzura, która na przestrzeni lat znacznie zmieniła swój wygląd. Współczesna wersja uczesania po znacznej ewolucji przybiera różne formy. Po wielu latach ciszy nastąpił wielki powrót mullet hair, który jednak pojawia się w nieco innym wydaniu. Obecna wersja fryzury opiera się głównie na równomiernym cieniowaniu które sprawia że włosy płynnie przechodzą na różnych poziomach co sprawia że jej wygląd jest nieco bardziej wyjściowy. Elegancja jaką emanuje współczesny mullet hair sprawia, że fryzura idealnie nadaje się zarówno noszenia na co dzień jak i uczesanie wyjściowe. Warto dodać że tego typu cięcie świetnie wygląda niemal na wszystkich rodzajach włosów. Fryzura nie ma również ograniczeń długościowych. Można przeprowadzić ją zarówno na krótszych włosach sięgających do ramion jak i na dłuższych. Konkretna długość cięć oraz sposób ich przeprowadzenia to kwestia indywidualna, która w dużej mierze zależy od umiejętności fryzjera oraz naszych indywidualnych upodobań.  

Jak prawidłowo wykonać mullet hair? 

Tak naprawdę nie istnieje jeden jedyny, sprawdzony sposób na wykonanie fryzury w typie mullet hair. Odpowiednia stylizacja zależy bowiem od sposobu w jaki fryzjer dokona cięcia ale również od indywidualnych wymagań klienta. Jednym z najczęściej stosowanych sposobów na wykonanie uczesania w stylu mullet jest wykonanie kilku niezbyt skomplikowanych cięć. Jak to zrobić? Przede wszystkim warto zacząć od nabrania tekstury a następnie nałożenia jej na włosy, w taki sposób aby nabrały one nieco szorstkości i przystosowały się do dalszego układania. Wykonanie cięcia opiera się tak naprawdę na zwyczajnym cieniowaniu, efekt końcowy w dużej mierze zależy jednak od umiejętności fryzjera.

Oczywiście chyba nie trzeba wspominać o regularnym rozczesywaniu podczas wykonywania fryzury. Jest to bardzo ważne, ponieważ pozwala na bieżąco kontrolować długość włosów na różnych poziomach. W przypadku chęci koloryzacji jest to także najlepszy moment na jej wykonanie. We współczesnej wersji mullet hair bardzo popularny jest typowy balejage, który sprawia, że włosy prezentują się oryginalnie. W trakcie zabiegu warto również spryskać włosy specjalnym sprejem ułatwiającym ułożenie oraz zwiększającym objętość włosów szczególnie u nasady. W sprzedaży obecnie można znaleźć wiele preparatów ułatwiających zwiększanie objętości włosa do najbardziej popularnych należą standardowe lakiery do włosów, które jednak warto dopasować w zależności od ich rodzaju w taki sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt końcowy.  

Współczesny mullet hair czym się wyróżnia? 

Mullet hair obecnie występuje także w wersji modern mullet w nowszym wydaniu mocno inspirowanym dawniejszym typem fryzury. W przypadku najnowszej wersji uczesania zdobywającym serca coraz większej rzeszy celebrytów na całym świecie najważniejsza jest przede wszystkim odpowiednia ekspozycja. We fryzurze mullet drzemie duży potencjał piękna który w rękach doświadczonego fryzjera będzie odkryty z łatwością. Modernistyczne wydanie podkreślające barwę oraz kształt najlepiej dopasowany do oczekiwań osoby noszącej oraz najlepsza długość to sekret sukcesu tej fryzury.

Znany edukator JOICO, podjął się stworzenia listy podstawowych elementów o których warto pamiętać przy kreacji buntowniczej fryzury mullet hair. Pierwszą z nich jest oczywiście chęć do zmian oraz odwaga w tworzeniu nowości. Nieco szaleństwa oraz nutka kreatywności sprawi że uczesanie w tym stylu będzie oryginalne i z pewnością przyciągnie wzrok. Ponieważ styl modern mullet hair wyróżnia się dużą dozą koloryzacji również w tym przypadku warto postawić na różnorodne barwy. W ostatnim sezonie bardzo modne stały się odcienie błękitu oraz granatu a także głęboka zieleń z lekkimi nutami szarości. To właśnie innowacyjna koloryzacja jest największą różnicą pomiędzy dawnym a nowoczesnym wymiarem fryzury. Warto dodać, że obecnie najczęściej spotykane jest standardowe wydanie uczesania z lekką koloryzacją w naturalnych odcieniach włosów takich jak blond z elementami brązu lub czerni a także pasmami w innych odcieniach.

Przy stylizowanie fryzury mullet hair bardzo ważne jest użycie odpowiednich kosmetyków takich jak lakier odżywka czy żel rozświetlający kolor. W przypadku modern mullet hair koloryzacja powinna przeprowadzona bowiem na różnych poziomach. Wśród najważniejszych wskazówek stylizacyjnych tworzeniu fryzury mullet światowy kreator włosów wymienił przede wszystkim pracę nad długością. Według zaleceń fryzjer powinien unikać skracania włosów na samym początku, aby uniknąć efektu wyglądu standardowego „czeskiego piłkarza”. Tak naprawdę najważniejsze jest modelowanie oraz nadanie włosom formy. Jeszcze przed rozpoczęciem pierwszych cięć warto dokonać wstępnej analizy, góra pozwoli określić konieczność, rodzaj oraz ilość cięć na różnych poziomach długości. W wielu przypadkach najlepszy efekt osiąga się jednak poprzez cieniowanie.  

Jaka stylizacja pasuje do fryzury mullet hair? 

Ponieważ fryzura jest charakterystyczna dla lat osiemdziesiątych ale jej współczesna wersja znacznie bazuje na najnowszych trendach warto dokonać połączenia dawniejszych oraz najnowszych trendów modowych. ważnym dodatkiem do fryzury mullet czaili jest również makijaż który warto dobrać nie tylko do kształtu twarzy ale również do stylizacji.

Mullet chair fryzura w buntowniczym wydaniu z którą bardzo dobrze komponują się pełne luzu, kreacje w rockandrollowym wydaniu. nie oznacza to jednak, możliwości stylizacyjne są ograniczone. z powodzeniem można przecież zastosować również delikatniejsze ubrania które szczególnie dobrze sprawdzą się w przypadku kobiecego i pełnego uroku stylu vintage w połączeniu z którym mulet hair prezentuje się wręcz znakomicie.